FINTIN - POZNAJ INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE PSD2 DLA OTWARTEJ BANKOWOŚCI

FB_Fintin_01.png

Read the text in English.

Wejście w życie Europejskiej Dyrektywy PSD2 oznacza dla zaufanych stron trzecich (TPP) powstanie atrakcyjnych szans biznesowych. By je wykorzystać trzeba działać zwinnie, zbudować precyzyjną strategię i mieć możliwość jej szybkiej implementacji. Rozumiejąc te potrzebę, stworzyliśmy Fintin - bezpieczne, innowacyjne i gotowe do wdrożenia rozwiązanie, w pełni zgodne z Dyrektywą PSD2.

Europejska Dyrektywa PSD2 zobowiązuje banki do otwarcia na Małe Instytucje Płatnicze, dostawców usług cyfrowych i inne firmy, które mają pomysł na stworzenie nowego produktu lub usługi opartej na danych bankowych i udostepnienie im informacji na temat kont klientów i historii ich transakcji.

Dyrektywa PSD2 stwarza nowe możliwości biznesowe i wyznacza kierunek rozwoju instytucji finansowych i zaufanych stron trzecich. Mogłoby się wydawać, że wystarczy mieć pomysł na innowacyjny produkt czy usługę, zostać TPP i zwrócić się do banków o dostęp do danych. Okazuje się jednak, że istnieje wiele przeszkód technicznych, związanych z mnogością i zmiennością standardów stosowanych przez banki, które TPP muszą przezwyciężyć. Czas także nie gra na korzyść TPP - banki udostępnią swoje interfejsy API już 14 września tego roku.

tpp-01-1.png

Aby umożliwić firmom, które chcą wprowadzić swoje innowacyjne pomysły na rynek szybciej niż konkurencja, stworzyliśmy Fintin. Fintin to wszechstronny adapter PSD2, dzięki któremu problem mnogości standardów wykorzystywanych przez banki znika.

tpp-02-1.png

Jest to rozwiązanie bezpieczne, w pełni zgodne z dyrektywą PSD2 i gotowe do wprowadzenia na rynek, a jego integracja jest bezproblemowa i szybka.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Fintin lub skontaktuj się z nami poprzez marketing@fintin.pl.

Doświadczenie zdobyte przy wdrożeniu pierwszego na polskim rynku rozwiązania, opartego na Open API dla sektora bankowego, w Alior Bank, pozwoliło nam stworzyć produkt, który pomoże firmom sprostać wyzwaniom stawianym przez PSD2.

O problematyce PSD2 przeczytasz szerzej w artykułach Grzegorza Abramczyka, naszego Architekta IT, w artykule Jakie wyzwania niesie dyrektywa PSD2 oraz Rozwiązania bezpieczeństwa w Polish API a standard OAuth2.